Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 5 ст. 79 КЗпП).

Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка (ч. 7 ст. 79 КЗпП).

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на невикористану відпустку. Також не має заборони надавати в майбутньому щорічні відпустки у разі іх невикористання, тому, якщо працівник не скористався своїм правом на таку відпустку за декілька попередніх років, він має право використовувати всі дні.

Працівник має право використати щорічну основну та додаткову відпустку за інший період роботи у поточному робочому році. Тому у заяві та наказі на відпустку повинні бути вказані періоди за які надається відпустка та кількість днів відпустки.

За повідомленням ГУ Держпраці у Луганській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»