Штраф за використання праці без офіційного оформлення у 2018 році складає 111 690 грн. за кожну особу, щодо якої скоєно дане порушення (30 мінімальних заробітних плат, відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Інспектор праці під час першого візиту до робототодавця тільки попередить про можливі наслідки нелегальної праці та побачить, скільки людей працює. Кожному роботодавцю надається можливість самостійно виправити порушення, оформити трудові відносини з працівниками та повідомити про це Управління.

Якщо порушення не усунено, то наслідком другого візиту інспектора праці будуть всі передбачені законодавством заходи впливу, в т. ч. і штрафна санкція відповідно до ст. 265 КЗпП.

Відповідну інформацію наводить Управління Держпраці у Кіровоградській області, яке проводить місячник легалізації трудових відносин.

За результатами роботи інспекторів праці протягом 2 половини квітня 2018 року роботодавці уклали понад 300 трудових договорів з працівниками, які виконували у них роботи неофіційно.

Дані трудові договори будуть супроводжуватись працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в області з метою уникнення фактів укладання договорів на кілька днів з метою відвернути від себе увагу інспектора праці.

Проведеним аналізом виданих Управлінням дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки виявлено розбіжність між кількістю працівників, інформація про яких вказана у висновках експертиз, та кількістю працівників за даними Пенсійного фонду. Дані суб’єкти господарювання в першу чергу підпадатимуть під інспекційні відвідування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»