ГУ ДФС у Чернігівській області роз’яснила, на яку дату складати акцизну накладну у разі, якщо відвантаження пального продавцем і отримання пального покупцем, а також сплата, перехід права власності, або підписання акту приймання-передачі про його отримання відбуваються не в один день.

Так, акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (абз. 1 п. 231.3 ПКУ).

Водночас абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ визначено, що реалізація пального для цілей р. VI ПКУ – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Таким чином, з метою складання акцизної накладної датою здійснення операції з реалізації пального вважається дата передачі (відпуску, відвантаження) такого пального, що засвідчується у первинних документах, незалежно від того, коли відбулась оплата або перехід права власності, отримання його покупцем.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»