Уряд, на своєму офіційному сайті, повідомляє, що для створення власного закладу первинної медичної допомоги, потрібно визначити потребу населення у такому закладі та підрахувати скільки потрібно лікарів, та іншого медичного, й немедичного персоналу. На що буде орієнтований заклад? Чи потрібно буде дофінансовувати заклад, окрім програми державних медичних гарантій та чи наявні на це гроші в бюджеті громади.

Також заклад потрібно забезпечити приміщеннями, згідно з санітарними нормами, та необхідним медичним обладнанням.

Після закінчення технічних питань, потрібно прийняти рішення про створення закладу та подати документи державному реєстратору про створення Закладу, зокрема:

  • заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • заяву про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, – за бажанням заявника;
  • рішення засновника про створення юридичної особи;
  • установчий документ юридичної особи (Статут).

Після державної реєстрації юридичної особи, заклад має отримати ліцензію на здійснення діяльності з медичної практики. Для отримання такої ліцензії до Міністерства охорони здоров’я подаються:

  • заява про отримання ліцензії;
  • відомості про стан матеріально-технічної бази та наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня.

Нагадаємо, що суб’єкт господарювання, який вперше утворює заклад охорони здоров’я, та ФОП у строк не пізніше, ніж один місяць з моменту отримання повідомлення від органу ліцензування про прийняття рішення про видачу йому ліцензії укладає трудовий договір з медичними працівниками, які були заявлені в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, на зазначені ним посади.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»