У шестимісячний строк із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від   03.10.2017 р. № 2148-VIII (чинний із 11.10.2017) Уряду було доручено підготувати та подати на розгляд ВРУ законопроект щодо  запровадження професійної пенсійної системи.

Як результат, Мінсоцполітики розробило законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми.

Пропонується запровадити з 1 січня 2019 року накопичувальну систему пенсійного страхування за накопичувальними професійними пенсійними програмами для окремих категорій осіб віком молодше 35 років з числа зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1, на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461 (далі - Список № 1 та Список № 2) та за результатами атестації робочих місць на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування за відповідними професійними пенсійними програмами для вказаних категорій працівників стануть додаткові страхові внески, які сплачуватимуться роботодавцем.

Страхові внески здійснюватимуться за рахунок підвищеної ставки ЄСВ:

  • на 15% - за осіб, які зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1;
  • на 7% - за осіб, які зайняті на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці Списком № 2 та за результатами атестації робочих місць на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Запровадження професійної пенсійної системи дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися правом для дострокового виходу на пенсію до досягнення загального пенсійного віку у разі наявності необхідної тривалості спеціального та загального страхового стажу роботи та отримання щомісячної професійної пенсійної виплати із накопичених сум коштів.

Особам, які не стануть учасниками цієї системи та працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, така пенсія призначатиметься на умовах, які визначені законодавством.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»