Державні податкові інспекції не наділені правом проводити перевірки та зустрічні звірки платників податків, починаючи із 01.01.2017.

При цьому державні податкові інспекції мають право отримувати безоплатно від платників податків довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) при виконанні функцій, визначених ст. 19 ПКУ.

На це звертає увагу ДФС в ІПК від 28.03.2018 р. № 1268/6/99-99-14-03-03-15/ІПК.

Адже згідно із пп. 20.1.2 ПКУ контролюючі органи для здійснення функцій, визначених законом, мають право отримувати безоплатно від платників податків, у т. ч. благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.

Також відповідно до пп. 350.1.12 ПКУ податкова міліція відповідно до покладених на неї завдань виявляє кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах, встановлює місцезнаходження платників податків, проводить опитування їх засновників та посадових осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»