Фахівці ДФСУ надали деякі роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій, пов'язаних з обігом аграрних розписок.

Зокрема, контролери відзначили: якщо в рамках обігу аграрних розписок (товарних та фінансових) відбувається одна з подій - або відвантаження товару (та, відповідно, отримання аграрної розписки), або оплата вартості товарів, що будуть відвантажені в подальшому (та боргові зобов'язання за якими оформлюються аграрною розпискою), у платника ПДВ на дату події, що відбулась раніше ("перша подія"), виникають податкові зобов'язання з ПДВ за вказаною операцією. База оподаткування ПДВ за такими операціями визначається відповідно до п. 189.7 ПКУ виходячи з договірної вартості, визначеної в порядку, встановленому п. 188.1 ПКУ, без урахування дисконтів або інших знижок.

У разі передачі (відступлення) аграрної розписки попереднім кредитором за аграрною розпискою (особою, що здійснює передачу аграрної розписки) новому кредитору у платника податку попереднього кредитора за аграрною розпискою (особи, що здійснює передачу аграрної розписки) виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за правилами, визначеними п. 198.5 ПКУ.

Окрім того, податківці відзначили: відшкодування боржником за аграрною розпискою витрат, здійснених кредитором за аграрною розпискою на дорощення та збір врожаю заставленої сільськогосподарської продукції, у розумінні ПКУ є платою за послуги по дорощенню та збору врожаю заставленої сільськогосподарської продукції, надані кредитором за аграрною розпискою боржнику за аграрною розпискою. Операції з надання таких послуг кредитором за аграрною розпискою оподатковуються ПДВ на загальних підставах.

Відповідні висновки викладені в ІПК від 23.02.2018 р. № 736/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та майже дослівно відтворюють роз’яснення контролерів, раніше надані листом від 06.10.2016 р. № 32818/7 / 99-99-15-03-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»