Мінрегіон виніс на громадське обговорення проект постанови Кабміну «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

Нова послуга з управління багатоквартирним будинком вводиться з 10 червня 2018 року згідно з Законом № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги".

Ця послуга визначена як результат господарської діяльності суб'єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарчо-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку і його прибудинкової території відповідно до умов договору.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:

  • утримання спільного майна, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги за індивідуальним договором, за умовами якого обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
  • купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна;
  • поточний ремонт спільного майна.

У договорі з управителем про надання послуг з управління багатоквартирним будинком вказується вартість послуг, яка визначається за угодою сторін. Умови договору повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів. Істотними умовами договору є: перелік послуг; вимоги до якості послуг; права і обов'язки сторін; відповідальність сторін за порушення договору; ціна послуг; порядок оплати послуг; порядок і умови внесення змін до договору; термін дії договору, порядок і умови продовження дії і розірвання договору.

Зауваження і пропозиції до проекту правил і договору приймаються до 26 травня за адресою: 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України. Також можна надіслати електронний лист: LieppoOO@minregion.gov.ua.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року споживач отримає право на стягнення штрафу з управителя за перевищення нормативних термінів проведення аварійно-відновних робіт (розмір штрафу визначається договором про надання послуги).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»