До контролерів звернулись із запитом щодо правомірності здійснення неприбутковою організацією часткової компенсації медичного страхування працівників на період дії трудового договору.

У відповідь ДФСУ в ІПК від 26.04.2018 р. № 1889/6/99-99-15-02-02-15/ІПК завважила, що обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Таким чином, виплати працівникам, які включаються до фонду заробітної плати, не є розподілом прибутку організації і можуть здійснюватися нею в статусі неприбуткової.

Водночас відповідно до п. 3.5 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, внески підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей відносяться до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

Відповідно, здійснення неприбутковою організацією витрат на часткову компенсацію медстрахування працівників за рахунок доходів (прибутків) не є фінансуванням видатків, визначених пп. 133.4.2 ПКУ, і свідчить про недотримання неприбутковою організацією вимог цього підпункту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»