Платник податку має право подати до ДФС Таблицю даних платника податку (далі — Таблиця) без факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

У Таблиці зазначаються:

  • види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • коди послуг згідно з ДКПП (ДК 016-2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Тобто Таблиця — це інформація про специфіку діяльності платника податку, а тому платник податку має право подати до ДФС таблицю без зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Якщо Таблиця врахована ДФС з 1 липня 2017 року, в подальшому реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН з операцій, зазначених у Таблиці, не підлягає зупиненню (п. 38 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117).

Разом з цим, у разі коли до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації, в Таблиці, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника податку.

Після прийняття рішення про неврахування Таблиці, платник податку має право надіслати нову Таблицю з правильними даними.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»