Якщо у договорі купівлі-продажу транспортного засобу (легкового автомобіля), укладеного між юрособою (продавцем) та фізособою (покупцем), зазначена вартість, яка є нижчою його звичайної (ринкової) ціни, то дохід у вигляді суми знижки звичайної ціни, а також частка страхового платежу, що обчислюється пропорційно до періоду страхування, який залишився до закінчення строку дії договору. Дохід оподатковується ПДФО як додаткове благо на загальних підставах та відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ під ознакою доходу «126».

Чинним законодавством для цілей податкового обліку з податку на прибуток при продажу основного засобу (автомобіля) не передбачено обов’язкове проведення його експертної оцінки, така ціна визначається в договорі купівлі-продажу.

Водночас, операція з постачання платником автомобіля працівнику такого платника є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому база оподаткування за такою операцією буде визначатись виходячи з договірної ціни такого автомобіля, але не нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено таку операцію.

ІПК ДФС від 25.04.2018 р.
№ 1854/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»