Платник ПДВ надає резидентам України послуги з користування простором коворкінгу. Перелік стандартних послуг, які будуть надаватися користувачам коворкінгу після укладання відповідного оплатного договору, включає в себе надання користувачам коворкінгу готових обідів, печива та солодощів, що придбаються компанією, забезпечення можливості самостійного використання користувачами посуду, електричних чайників та апаратів для приготування кави, товарів господарського призначення (серветки, туалетний папір, мило, пакети для сміття тощо). Тобто, за своєю суттю зазначені послуги слід розглядати як послуги з оренди.

Щодо ПДВ-обліку. Вхідний ПДВ за товарами, що придбаються з метою надання описаних послуг та використовуються у процесі надання цих послуг, включається до складу податкового кредиту. При цьому, оскільки ці товари використовуються в процесі здійснення оподатковуваних операцій, додаткове нарахування податкових зобов’язань, встановлених п. 198.5 ПКУ, не здійснюється.

Щодо оподаткування податком на прибуток. Положення ПКУ не передбачають коригування фінрезультату до оподаткування на вартість товарів, придбаних з метою забезпечення комфортних умов користування резидентами України простором коворкінгу. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

ІПК ДФСУ від 20.04.2018 р.
№ 1765/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»