Від сплати земельного податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду єдиннику групи 4 (п. 281.3 ПКУ).

Водночас п. 2921.1 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Зважаючи на це, фахівці ДФС в ІПК від 24.04.2018 р. № 1836/Х/99-99-13-03-01-14/ІПК наголошують: фізичні особи - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі звільняються від сплати земельного податку за умови передачі в оренду платнику єдиного податку четвертої групи тільки земель сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

Відповідно, передбачена п. 281.3 ПКУ пільга щодо сплати земподатку фізособами НЕ поширюється на випадки передання в оренду несільськогосподарських угідь.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»