Будь-які питання нарахування та сплати податків і зборів платниками податків, у тому числі, що перебувають у стадії ліквідаційної процедури у зв’язку із визнанням платника податків банкрутом згідно з рішенням судового органу (крім питань погашення податкових зобов’язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 р. № 2343-XII), регулюються виключно ПКУ та не можуть здійснюватись у будь-який інший спосіб, ніж визначений ПКУ.

При цьому ПКУ не передбачено будь-яких виключень щодо нарахування та сплати податків і зборів для платників податків, що перебувають у стадії ліквідаційної процедури у зв’язку із визнанням їх банкрутами згідно з рішеннями судового органу.

Тож у разі якщо платником ПДВ (у т.ч. платником ПДВ, що перебуває у стадії ліквідаційної процедури у зв’язку із визнанням його банкрутом згідно з рішенням судового органу) здійснюються операції з постачання товарів/послуг (у т.ч. послуг із оренди майна), які є об’єктом оподаткування ПДВ, то у такого платника податку виникає обов’язок щодо нарахування і сплати податкових зобов’язань з ПДВ, складання податкових накладних і реєстрації їх в ЄРПН за такими операціями. При цьому платник податку зобов’язаний задекларувати такі податкові зобов’язання з ПДВ у податковій декларації з ПДВ та відповідно подати її до контролюючого органу в якому перебуває на обліку.

ІПК ДФСУ від 20.04.2018 р.
№ 1810/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»