Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колдоговором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілки чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.  Цього вимагає ст. 115 КЗпП.

Однак на який розмір штрафу чекати роботодавцю, якщо цю норму не виконано.

Нажаль Мінсоцполітики та Держпраці розходяться у своїх позиціях.

Мінсоцполітики у листі від 16.03.2018 р. № 118/0/22-18 відсилає до абзацу 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП, за якою передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, як за виплату зарплати не в повному обсязі.

Натомість Держпраці у листі від 03.04.2018 р. № 2547/4/4.1-ДП-18 підсумовує, що порушення вимог ч. 3 ст. 115 КЗпП щодо розміру зарплати за першу половину місяця не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника є мінімальною державною гарантією.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці відповідно до абзацу 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП слідує штраф на роботодавців у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Про аванс йшлося у матеріалах теми тижня «Виплата зарплати».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»