ДФС, на своєму офіційному сайті,  звертає увагу на те, що результатом концентрації зусиль підрозділів аудиту на перевірках найбільш ризикових платників та операцій є донараховані порушниками законодавства за 3 місяці поточного року грошових зобов’язань на суму 10,3 млрд. грн., що на 6,4 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року.

При цьому значно зменшено тиск на платників за рахунок скорочення кількості заходів контролю: за останні 5 років майже у 4 рази зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі їх до перевірок (у січні – березні 2014 року було проведено 24,5 тис. документальних перевірок та зустрічних звірок, у січні – березні 2018 року – 6,3 тис.).

Також ДФС зазначає, що більше половини позапланових контрольних заходів проводиться не за ініціативою органів ДФС, а з інших передбачених ПКУ причин (у зв’язку з процедурами ліквідації припинення, реорганізації – 41,9 %; призначених за ухвалою суду (слідчого судді) – 4,2 %.; на прохання платника податків – 6,2 %).

За рахунок удосконалення відбору ризиків в операціях з ПДВ також суттєво зменшено кількість зустрічних звірок (майже вдвічі менше порівняно із січнем – березнем минулого року).

Також до Мінюсту направлено на реєстрацію погоджені Державною регуляторною службою України  та Мінекономрозвитку зміни до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, якими значно розширено систему ризиків, що гарантує відбір до контролю найбільш ризикових суб’єктів господарювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»