Мінагрополітики затвердило зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, затвердженого наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 р. № 772 (даліРозрахунок частки сільгоспвиробництва).

Згідно цих змін сума одержаних з державного бюджету коштів фінансової підтримки формується з:

  • кредитових оборотів за рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження» (відповідні субрахунки);
  • кредитові обороти за рахунком 47 «Забезпечення майбутніх витрат і платежів» (відповідні субрахунки), якщо підприємство веде облік за спрощеною формою;
  • кредитових оборотів за субрахунком 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів», на який зараховується бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до ст. 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (зміни до графи 3 пп. 3.1 п. 3 Розрахунку частки сільгоспвиробництва).

Нагадаємо, що поки що серед джерел інформації для формування відповідного показника в графі 3 пп. 3.1 п. 3 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва значаться кредитові обороти за субрахунком 719 «Інші доходи від операційної діяльності», на якому обліковувалися суми ПДВ, які залишалися у розпорядженні суб’єктів спецрежиму оподаткування, встановленого ст. 209 ПКУ.

Зазначені зміни було затверджено наказом Мінагрополітики від 16.03.2018 р. № 142. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»