Держпраці розглянула лист щодо розслідування нещасних випадків, які трапляються під час відбування громадських робіт на виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення.

Держпраці вказала на те, що нещасний випадок, який стався під час відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, підлягає розслідуванню згідно з вимогами абзаців 7, 8 п. 36 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232 (далі – Порядок № 1232),  у разі настання нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, рішення про утворення комісії та проведення його розслідування приймає ТО Держпраці залежно від характеру і ступеня тяжкості травми.

У разі ухвалення рішення про утворення комісії та проведення спеціального розслідування до складу спеціальної комісії входить представник підприємства, установи, організації, власник або уповноважені органи яких видали наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт.

Такі нещасні випадки беруться на облік підприємствами, установами, організаціями, де виконувалися громадські роботи.

Лист Держпраці від 22.02.2018 р. № 1351/3/9.1-ДП-18

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»