Підприємство, що має на балансі насосну станцію, використовує воду, яку вилучає, для зовнішнього благоустрою, а також відпускає іншим підприємствам, які використовують її як для благоустрою, так і для інших цілей. Відповідне підприємство (власник насосної станції) звернулось до контролерів із запитом про порядок обчислення рентної плати за викладених умов.

ГУ ДФС у Запорiзькiй областi в ІПК від 17.04.2018 р. № 1668/ІПК/08-01-12-03-06 роз’яснило: керуючись пп. 255.4.3 ПКУ , підприємство не є платником рентної плати за обсяги води, використаної для зовнішнього благоустрою підприємством, але не за обсяги води передані, у користування іншим суб'єктам господарювання.

  Рентна плата не справляється за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів (пп. 255.4.3 ПКУ).

Свою позицію контролери аргументували, зокрема, посиланням на пп. 255.11.12 ПКУ, згідно з яким якщо водокористувачі, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, рентна плата обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води (тож, найімовірніше, підприємство, що звернулось із запитом, є комунальним або державним).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»