Організаційно-правові форми нерезидентів, що не сплачують корпоративний податок та відповідні держави, в яких зареєстровані такі нерезиденти як юридичні особи, наведено у Переліку № 480.

ПКУ не передбачає необхідність підтвердження організаційно-правової форми нерезидента у разі її відповідності Переліку № 480.

Якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до переліку, у звітному році сплачував корпоративний податок, господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених підпунктами "а" - "в" пп. 39.2.1.1 ПКУ, визнаються неконтрольованими.

Стаття 39 ПКУ не визначає документа та органу, який має видавати документ для підтвердження сплати корпоративного податку нерезидентом. Водночас  ДФС рекомендує платникам податків отримувати від контрагента документ, що видається фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України.

Зазначена рекомендація не обмежує платника податків у самостійному виборі способу та форми отримання інформації щодо сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному році.

Такий документ або відповідна інформація має бути надана на запит контролюючого органу у випадках, передбачених пп. 4 п. 2 розділу III Порядку від 14.08.2015 р. № 706, та/або під час проведення документальних перевірок.

ІПК ДФС від 17.04.2018 р.
№ 1680/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»