Як пояснили спеціалісти Міндоходів, за змістом п. 209.6 ПКУ стосовно земельних ділянок, що використовуються сільгосптоваровиробниками-спецрежимниками, повинно бути оформлено або право власності, або право оренди в загальновстановленому порядку. Тобто шляхом державної реєстрації цих прав.

За відсутності належним чином зареєстрованого правовстановлювального документа відповідна земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності чи на праві оренди в особи, яка фактично володіє такою ділянкою.

Тому сільськогосподарська продукція, вироблена (вирощена) на земельних ділянках, стосовно яких не оформлено належним чином договори оренди, для цілей оподаткування ПДВ в умовах спеціального режиму не може вважатися власне виробленою.

Окрім цього, фахівці Міністерства зазначили: несвоєчасне оформлення прав власності чи прав користування стосовно земельних ділянок, що використовуються сільгосппідприємством — суб’єктом ПДВшного спецрежиму для виробництва сільськогосподарської продукції, призводить до можливості втрати таким підприємством права застосовувати спецрежим оподаткування ПДВ.

Лист Міндоходів від 17.09.2013 р. № 12593/5/99-99-19-04-02-16,

Лист ДПСУ від 26.03.2013 р. № 1788/Г/15-33-14

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»