Як відомо, податкові накладні, які були заблоковані до 01.12.2017 та по яким станом на 01.12.2017 не подані пояснення і копії документів на розблокування, не потрапили під дію автоматичного розблокування відповідно до п. 571 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ.

Тепер, після набрання чинності Постанови КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН» від 21.02.2018 р. № 117 (даліПостанова № 117), це питання врегульоване. Платники ПДВ зможуть до відповідних податкових накладних/розрахунків коригування подати розблокувальний пакет документів протягом 365 к. дн. із дати виникнення податкових зобов’язань зафіксованих у цих податкових накладних/розрахунках коригування. Їх розблокувальна комісія розглядатиме вже за новим порядком, визначеним Постановою № 117. Зокрема, перелік документів, необхідних для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено в п. 14 Постанови № 117.

Про це повідомляє Головний державний ревізор-інспектор відділу моніторингу ризикових операцій управління відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання та операцій ГУ ДФС у м. Києві Ганна Мороз.

Подивитися відео-роз’яснення можна тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»