ПФУ визначатиме недоотриману ним суми коштів від застосування пільгового розміру ЄСВ у період до внесення змін до Звіту з ЄСВ (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435). Для цього використовуватимуться показники звіту щодо нарахування ЄСВ за пільговими розмірами.

Про це йдеться в постанові ПФУ від 21.02.2018 р. № 4-2, якою затверджений Порядок розрахунку недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Пенсійний фонд України на підставі даних, зазначених у пункті 4 цього Порядку, щомісяця до 05 числа місяця, наступного за місяцем подання Звіту платниками єдиного внеску, здійснює розрахунок обсягів недоотриманих коштів як різницю між коштами, сплаченими за пільговим розміром ЄСВ, та коштами, які були б сплачені цими платниками при застосуванні повного розміру ЄСВ, за місяць та наростаючим підсумком з початку року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»