Нацбанк видав нову Інструкцію для визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України. Деякі норми цієї Інструкції чинні й наразі, але в ній з’явилися й нові обмеження.

Зокрема банки й інші юридичні особи не мають права приймати банкноти, забруднені хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, що впливають або за певних умов можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Фізичні та юридичні особи зобов’язані для обміну таких банкнот звертатися безпосередньо до уповноважених підрозділів Національного банку.

Уповноважені підрозділи Національного банку здійснюють обмін справжніх банкнот, забруднених хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, що впливають або за певних умов можуть негативно впливати на здоров’я людини, тільки в разі наявності документа про проведення дезінфекції та/або дезактивації банкнот, наданого установою (особою), на яку відповідно до законодавства України покладено функції щодо їх проведення.

Також фізичні та юридичні особи не мають права приймати банкноти, забруднені спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання в спецпристрій для зберігання цінностей, за всіма видами платежів та для переказів.

Постанова НБУ «Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України» від 23.10.2013 р. № 422.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 25.11.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»