Контролюючі органи й органи держфінконтролю координуватимуть синхронне проведення документальних планових перевірок і планових виїзних ревізій. Саме такий порядок проведення перевірок декількома контролюючими органами передбачає постанова Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 р. № 805.

Таке планування та синхронне проведення перевірки декількома контролюючими органами спрямоване на створення сприятливих умов введення бізнесу та подальшого скорочення планових перевірок контролюючими органами, — звертають увагу в ГУ Міндоходів у Волинській області.

З особливостями планування та проведення синхронних перевірок можна ознайомитися в додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 р. № 805.

Фахівці Міндоходів звертають увагу, що без змін залишається термін повідомлення платника податків про проведення перевірки. Зокрема, якщо одночасно передбачено провести у звітному періоді перевірки одного й того самого суб’єкта господарювання, територіальні органи Міндоходів не пізніше ніж за 10 днів до початку документальної планової перевірки інформують суб’єкта й орган держфінконтролю про дату її початку.

овідково: згідно з п. 77.5 Податкового кодексу України, у разі планування різними контролюючими органами у звітному періоді проведення перевірки одного й того самого платника податків така перевірка проводиться одночасно.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»