Платник ПДВ звернувся до суду з позовною заявою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення щодо нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної.
Такий платник ПДВ подав для реєстрації в ЄРПН відповідну податкову накладну, яка не була зареєстрована у термін, визначений ст. 201 ПКУ, через відсутність ліміту на рахунку в СЕА ПДВ. При цьому платник ПДВ (позивач) довів, що несвоєчасна реєстрація податкової накладної відбулась не з його вини — неможливість вчасно зареєструвати податкову накладну була спричинена виключно несвоєчасним зарахуванням грошових коштів з поповнення електронного рахунку для оплати ПДВ перерахованих за відповідним платіжним дорученням (податкова накладна була надіслана на реєстрацію в ЄРПН 14.01.2016 і на цю ж дату було виписане платіжне доручення про перерахування коштів на електронний ПДВ-рахунок).
За висновками судів, у такому разі застосування податковим органом до платника ПДВ - позивача штрафних санкцій, передбачених п. 1201.1 ПКУ, не відповідає критерію пропорційності, оскільки затримка реєстрації податкової накладної відбулась не з його вини. Позивачем доведено здійснення всіх передбачених законодавством дій для своєчасної реєстрації податкової накладної, що виключає склад податкового правопорушення, та доводить безпідставність та протиправність податкового повідомлення-рішення.
Постанова Верховного суду України
(Касаційного адміністративного суду)
від 30.01.2018 р. № К/9901/2226/17
у справі № 816/390/17