КМУ затвердив порядок, який визначає механізм атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, видачі свідоцтва про атестацію, посвідчення, книжки та жетона рятувальника, а також перелік документів, які необхідно подати для їх одержання.

Атестації згідно з цим порядком підлягають державні, регіональні, комунальні аварійно-рятувальні служби, аварійно-рятувальні служби громадських організацій та аварійно-рятувальні служби підприємств, установ та організацій, рятувальники, які приймаються на роботу до аварійно-рятувальної служби на контрактній основі.

Відповідно до порядку, аварійно-рятувальна служба атестується в разі, коли не менш ніж  90% рятувальників, які безпосередньо беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, атестовані на право ведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Спеціалізовані аварійно-рятувальні служби підлягають сертифікації в разі, коли у своєму складі мають не менше ніж одного працівника, допущеного до медичного забезпечення водолазних спусків, і не менше трьох водолазів, зокрема одного із кваліфікацією 1 або 2 класу I–II групи спеціалізації та двох із кваліфікацією 3 класу III групи спеціалізації.

Перевірка фізичних якостей, професійних знань і навичок рятувальників, які підлягають атестації, проводиться на спеціально обладнаних навчально-тренувальних комплексах. При цьому рятувальник, який підлягає атестації, повинен бути поінформований не менше ніж за 10 днів до її проведення.

У разі отримання позитивного висновку про атестацію атестованим аварійно-рятувальним службам видається свідоцтво про атестацію за формою згідно з додатком 1 коментованого порядку, атестованим рятувальникам — посвідчення рятувальника за формою згідно з додатком 2, книжка рятувальника за формою згідно з додатком 3 та жетон рятувальника за формою згідно з додатком 4.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку атестації аварійно-
рятувальних служб і рятувальників» від 13.11.2013 р. №  828.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 20.11.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»