Орган доходів і зборів за місцем проживання (реєстрації) фізичної особи обчислюватиме суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкта/об’єктів оподаткування, яке перебуває у власності такої фізичної особи, та надсилатиме (вручатиме) йому податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум цього податку з відповідними платіжними реквізитами, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості.

У разі вручення фізичній особі податкового повідомлення-рішення їй особисто чи її законному представникові в корінці податкового повідомлення-рішення (його нижній частині) зазначається прізвище та ініціали особи, яка отримала податкове повідомлення-рішення, що підтверджується її підписом, та вказується дата вручення (отримання) податкового повідомлення-рішення.

При надсиланні податкового повідомлення-рішення листом із повідомленням про вручення датою вручення вважається дата, указана в повідомленні про вручення, або дата, наведена в поштовому повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Працівники органу доходів і зборів за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості отримують можливість доступу до даних щодо надісланих (вручених) платнику податку податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та здійснюють контроль за сплатою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

Наказ Міндоходів «Про затвердження Порядку інформування про надіслані (вручені) податкові повідомлення-рішення» від 22.10.2013 р. № 611

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»