ВРУ прийняла за основу проект закону про заборону фінансових пірамід в Україні. Так, у проекті передбачено, що фінансовою пірамідою є будь-які операції з фінансовими активами (кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів), які здійснюються фіз- або юрособами з метою набуття або можливості набуття вигоди для себе чи інших осіб за рахунок перерозподілу активів інших осіб, зокрема без провадження фактичної господарської діяльності.

При цьому залучення депозитів і видача кредитів, а також інші послуги, визначені фінансовими згідно зі ст. 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. № 2664-III, до фінансової піраміди не належать.

Умисне створення умов для фінансової піраміди, пропонування участі в ній або залучення (отримання) фінансових активів за допомогою фінансової піраміди каратиметься штрафом від 100 до 200 НМДГ (від 1700 грн до 3400 грн) або обмеженням волі на строк до 3 років.

Проект Закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»