«Незважаючи на те що інвестиції не оподатковуються, підприємства воліють брати в пов’язаних нерезидентів кредити замість того, аби залучати інвестиції», — пише у своєму блозі начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов. Це дозволяє їм збільшувати валові витрати й декларувати збитковість, щоб мінімізувати сплату податку на прибуток.

Станом натепер збитки в Україні декларує 671 великий платник, причому 195 суб’єктів господарювання (30%) формують їх за рахунок кредитів, отриманих у пов’язаних осіб — нерезидентів. Усе відбувається в межах законодавства, але в результаті бюджет не отримує значних сум. Крім того, використання цієї схеми призводить до виведення грошових коштів із країни, а тому в державних установ є серйозний привід задуматися над тим, як зруйнувати цю схему.

«Зі свого боку, ми постійно контролюємо ситуацію в межах моніторингу трансфертного ціноутворення у частині встановлення кінцевого бенефіціара доходів та відповідності всіх операцій нормам статті 103 Податкового кодексу. Також ми сподіваємося, що до вирішення проблеми долучиться НБУ — шляхом посилення контролю над своєчасним поверненням позик українськими підприємствами» — пише Євген Бамбізов.

Таке повідомлення на своєму офіційному веб-сайті опублікував й Офіс великих платників податків ДФС.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»