У працівника, який виконує обов’язки начальника на період перебування його в декретній відпустці, виникли запитання:

  • чи можна самостійно скласти повноваження в.о.?
  • протягом якого часу повинні розглянути заяву на зняття в.о.?
  • чи можуть відмовити в складанні повноважень в.о.?
  • чи припиняються повноваження як в.о. з дня написання заяви?

Згадані запитання були адресовані до Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс «Зворотній зв’язок».

Фахівець Управління Держпраці у Черкаській області пояснює, що тимчасове заступництво має відмінність від тимчасового переведення. Зокрема під час переведення працівник переводиться на певну посаду, а в разі тимчасового заступництва працівник-заступник призначається не на посаду, а виконує обов’язки за відповідною посадою.

Крім того, переведеному працівникові встановлюється посадовий оклад за посадою, на яку його переведено, а працівнику-заступнику виплачується доплата в розмірі різниці між його фактичним окладом і посадовим окладом працівника, якого він заміняє.

Зі змісту запитань убачається, що у цьому випадку особа має право подати до керівника (органу), яким покладено на особу виконання обов’язків, відповідну заяву про складення із себе повноважень. Така заява не може бути відхиленою у задоволенні, оскільки відповідно до вимог ст. 43 Конституції України використання примусової праці заборонено.

Строк розгляду поданої заяви про складання повноважень виконуючого обов’язки начальника законом не передбачено, тому заява розглядається в розумні строки. Виконання обов’язків за посадою начальника припиняється з моменту видання відповідного наказу (розпорядження) роботодавця, яким ці обов’язки були попередньо покладені на особу.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»