На офіційному порталі Мінекономрозвитку опубліковано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню».

Метою прийняття проекту Закону є: скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання та спрощення започаткування й ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні певних видів господарської діяльності.

Сучасний стан провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном та господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України характеризується такими проблемами.

Державне регулювання господарської діяльності посередництва в працевлаштуванні за кордоном застосовується для вирішення таких завдань, як: недотримання прав й інтересів трудових мігрантів і членів їх сімей, наявність нелегальної праці. Проте ліцензування не призводить до зменшення або припинення торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Це пов’язано з тим, що громадяни мають право самостійно здійснювати пошук роботи та працевлаштовуватися за кордоном без посередницьких послуг суб’єктів господарювання, які мають відповідну ліцензію.

Водночас залишення ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України буде додатковим і надмірним засобом державного регулювання.

Прийняття проекту Закону сприятиме:

  • спрощенню умов провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном шляхом заміни ліцензування вказаної діяльності на декларативний принцип;
  • скасуванню ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України;
  • удосконаленню норм щодо можливості провадження діяльності за декларативним принципом.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»