Сума авансового внеску у зв’язку з виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів), що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді, відображається в рядку 06 додатка АВ до Декларації з податку на прибуток (далі — Декларація) та переноситься до рядка 20 АВ Декларації.

У рядку 21 Декларації відображається сума авансового внеску під час виплати дивідендів, що має бути сплачена за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року, з урахуванням уточнень (рядок 20 АВ Декларації за попередній звітний (податковий) період поточного року).

Різниця між показниками рядків 20 АВ та 21 Декларації відображається в рядку 22 Декларації «Сума авансового внеску при виплаті дивідендів, нарахована за результатами останнього (звітного) податкового періоду».

У разі виправлення задекларованих сум авансових внесків під час виплати дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів, у звітній (звітній новій) Декларації платник податку відображає правильні показники в рядках 20 АВ, 21, 22 додатка ВП до Декларації та, порівнюючи рядок 22 із відповідним рядком Декларації, яка уточнюється, визначає суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску під час виплати дивідендів, пені та штрафу у частині «Виправлення помилок» (рядки 27–29) Декларації.

У випадку виправлення помилок в уточнюючій Декларації додаток ВП до Декларації не заповнюється, а правильні значення сум авансових внесків при виплаті дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів, зазначаються в такій уточнюючій Декларації (рядки 20 АВ, 21, 22) та додатку АВ (рядок 06) до неї.

На підставі порівняння податкового зобов’язання в рядку 22 Декларації та Декларації, яка уточнюється, визначаються суми збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску під час виплати дивідендів, пені та штрафу, які відображаються у частині «Виправлення помилок» (рядки 27, 29, 30) Декларації.

Якщо платник податків самостійно виявив заниження задекларованих сум авансових внесків при виплаті дивідендів за результатами діяльності у 2015 році, що виникли внаслідок порушення правильності заповнення Декларації, то на підставі п. 31 підрозділу 10 р. XX «Перехідні положення» ПКУ штрафні санкції, передбачені ст. 50 ПКУ, не нараховуються. Водночас на суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску під час виплати дивідендів нараховується пеня з урахуванням пп. 129.1.3 ПКУ.

Роз’яснення
з розділу 102.25 системи «ЗІР»

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»