Пунктом 2001.3 ПКУ визначено формулу, за якою обчислюється сума податку, на котру платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, складовою якої, зокрема, є показник ΣПеревищ.

Згідно з п. 2001.9 ПКУ, платник ПДВ за певних умов має право зареєструвати податкову накладну чи розрахунок коригування в ЄРПН на суму податку, що дорівнює значенню показника ΣПеревищ, незалежно від значення показника ΣНакл, визначеного відповідно до п. 2001.3 ПКУ.

Своєю чергою, платник податку на суму показника ΣПеревищ може зареєструвати лише податкові накладні за звітні періоди, у яких виник такий показник.

Наразі в ДФС тривають роботи з доопрацювання СЕА ПДВ у частині обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, з метою реалізації вимог п. 200¹.9 ПКУ.

Після доопрацювання системи електронного адміністрування ПДВ планується надати можливість платнику податку переглядати в Електронному кабінеті реєстр операцій із показниками формули, за якою обчислюється сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, або за запитом отримати витяг про розмір такої суми та її складових.

ІПК ДФСУ від 15.12.2017 р.
№ 3008/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»