Кабмін уніс зміни до Переліку окремих форм і умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій із використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Так, збільшено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій із продажу товарів (надання послуг) до 500 тис. грн (раніше було 200 тис. грн), у разі перевищення якого обов’язкове застосування РРО, зокрема, для:

  • роздрібної торгівлі на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, наметів, павільйонів, приміщень контейнерного типу);
  • продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями;
  • надання медичних послуг виїзними бригадами та медичного обслуговування вдома в замовника;
  • приймання від населення та реалізації через бджільницькі торгово-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання й інвентаря для пасічників.

Також установлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій у сумі 250 тис. грн (раніше було 75 тис. грн), у разі перевищення якого обов’язкове застосування РРО для діяльності на території села у сфері:

  • роздрібного продажу та громадського харчування, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва;
  • роздрібного продажу медичних і фармацевтичних товарів та надання медичних і ветеринарних послуг.

Крім того, установлено обов’язок застосування РРО для:

  • платників єдиного податку другої та третьої груп (фізичних осіб — підприємців) незалежно від виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн грн;
  • суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Відповідні зміни передбачено постановою Кабміну від 18.12.2017 р. № 984, яка набрала чинності 20 грудня 2017 року. Рішення прийнято виходячи з політики дерегуляції.

Уряд також прийняв постанову від 18.12.2017 р. № 987, яка визнала такими, що втратили чинність, 13 нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України. Це ще один крок щодо дерегуляції сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій. Адже вилучені застарілі норми, правові підстави яких утратили актуальність, та норми, які не застосовуються.

Таким чином, відбулося спрощення системи функціонування й обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, у т.ч. розроблення та впровадження програмного забезпечення розрахункових операцій, проводиться систематична робота, спрямована на дерегуляцію цієї сфери.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»