ГУ ДФС у Львівській області провело семінар для платників податків.

Зокрема, розглянуто ситуацію:

«Новостворена юридична особа обрала керівника, про що складено протокол. Діяльність іще не розпочалася. Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу, якщо керівнику зарплата не призначалася (без нарахування заробітної плати)?».

Для виконання порядку повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу необхідна наявність таких обставин:

  • існування юрособи, на роботу до якої приймається працівник;
  • об’єктивна можливість подання повідомлення до початку роботи працівника;
  • подання повідомлення за формою, передбаченою Порядком № 413.

Юридичнa особa вважaється створенoю з дня її дeржавної реєстрації (ч. 4 ст.87 ЦКУ).

Під час здійснення державної реєстрації юрособи державний реєстратор зобов’язаний унести відомості до Єдиного державного реєстру (далі — ЄДР) стосовно керівника юрособи, що створюється.

Без унесення до ЄДР ідентифікаційних даних про керівника державна реєстрація юрособи не відбувається.

Отже, з дня державної реєстрації новостворюваної юрособи в ЄДР наявні відомості про її керівника, що вважаються достовірними.

Таким чином, початком роботи керівника юрособи є день унесення державним реєстратором відомостей про нього до ЄДР.

Тож під час здійснення державної реєстрації новоствореної юрособи територіальні органи ДФС повідомлені про факт створення юридичної особи й особу її керівника.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»