Як ми й прогнозували, НБУ вирішив продовжити підтримку стабільності валютного ринку України шляхом адміністративних обмежень. Ще на півроку. Кардинальних змін у вимогах щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України не відбулося.

Отже, продажу підлягають надходження в іноземній валюті із-за кордону на користь юросіб, які не є уповноваженими банками, фізосіб-підприємців, іноземних представництв, на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходження в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

Однак є й новинка. У постанові № 453 чітко прописали, що не підлягають обов’язковому продажу валютні надходження:

  • на користь держави або під державні гарантії;
  • на рахунки іноземних офіційних представництв;
  • за кредитами, позиками, що залучаються відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, або від міжнародних фінансових організацій, за договорами з якими Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим міжнародним фінансовим організаціям;
  • за проектами (програмами) міжнародної технічної допомоги, що пройшли державну реєстрацію;
  • на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами, що підлягають подальшому перерахуванню власникам коштів. Уповноважені банки, які обслуговують власників цих коштів, здійснюють обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті відповідно до вимог цього пункту;
  • що надійшли як помилковий переказ.

 

Постанова Правління НБУ «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті» від 14.11.2013 р. № 453.

Набирає чинності 20.11.2013 р.

Р.S. Наразі ЗМІ повідомляють, що розмір валютних надходжень до обов’язкового продажу залишився на рівні 50%, про що зазначено в постанові правління НБУ від 14.11.2013 р. № 457. Однак допоки її текст не оприлюднено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»