Податкова накладна, у якій платник податку, включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, не зазначив коду «2», виправленню не підлягає.

Водночас якщо платником ПДВ було безпідставно складено податкову накладну, у якій у другій частині порядкового номера не зазначено коду «2», з метою виправлення допущеної помилки на дату її виявлення такий платник податку може скласти розрахунок коригування до такої помилкової податкової накладної, у якому всі числові показники зазначити зі знаком «-».

Водночас платник податку складає нову податкову накладну за такою операцією із зазначенням у такій податковій накладній у другій частині порядкового номера коду «2».

При цьому оскільки в розрахунку податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів до декларації з ПДВ (далі — додаток 9) відображається інформація згідно з податковими накладними з кодом «2» у другій частині порядкового номера таких податкових накладних, то платник податку має можливість подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок із виправленими показниками в додатку 9 з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, але право на отримання бюджетної дотації за такими операціями втрачається.

Таке роз’яснення опубліковано в підкатегорії 101.23 системи «ЗІР».

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»