У Верховній Раді зареєстровано 08.12.2017 проект постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 07.12.2017 про прийняття в цілому, як закону законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (№ 6776-Д-П).

Спитаєте, чому про нього згадуємо?

Згідно із ч. 1 ст. 48 Регламенту  Верховної Ради України, рішення Верховної Ради можуть бути скасовані Верховною Радою до підписання відповідного акта Головою Верховної Ради України.

У разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону. У цьому разі Голова Верховної Ради України не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою (ч. 3 ст. 130 Регламенту  Верховної Ради України).

Таким чином, лише коли ВРУ розглянуто вказану постанову, тоді й Голова ВРУ матиме право підписати ухвалений законопроект № 6776-д щодо змін у ПКУ.

Найближче пленарне засідання має відбутися 19.12.2017. Напевно це питання розглянуть у першу чергу, аби вже цього дня Голова ВРУ зміг підписати ухвалений Закон і направити його Президенту України на підпис.

Після цього в Президента України буде 15 днів на його підписання. Звісно, це може відбутися й 30–31 грудня. Проте очікуємо все-таки на більш оптимістичні строки, і законодавчі зміни в ПКУ будуть оприлюднені не «під ялинку».

Варто зазначити, що норми стосовно призупинення системи блокування податкових накладних, мають запрацювати якраз із дня, наступного за днем опублікування ухваленого законопроекту № 6776-д.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»