Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (законопроект № 6776-д).

Окрім того, що прийнятий документ передбачає індексацію ставок податків, установлених в абсолютних значеннях, до нього було запропоновано цілу низку поправок, які були схвалені народними депутатами.

Серед ухвалених поправок також норма, яка фактично повертає тестовий режим механізму призупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Так, підрозділ 2 р. XX ПКУ доповнять п. 571, за яким:

«Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до п. 201.16 ПКУ, реєструються з урахуванням вимог п. 2001.3 та п. 2001.9 ПКУ, 02.01.2018 року, крім:

  • податкових накладних/розрахунків коригування, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ;
  • податкових накладних/розрахунків коригування, по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН і по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до п. 201.16 ПКУ з 01.12.2017 року до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ, реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Дія абз. 3 п. 201.10 ПКУ зупиняється до дня набрання чинності порядку, затвердженого відповідно до п. 201.16 ПКУ».

Тобто призупиняється дія норми, за якою податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені й зареєстровані після 01.07.2017 в ЄРПН, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Оновлений п. 201.16 ПКУ передбачатиме, що  реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути призупинена в порядку й на підставах, визначених КМУ.

Інформацію про повернення тестового режиму підтвердив і Мінфін. За повідомленням на сайті Мінфіну, система ризиків із ПДВ буде тимчасово призупинена до моменту узгодження оптимального рішення, що відповідатиме інтересам усіх сегментів бізнесу та попереджатиме розкрадання бюджету.

Мінфін разом із Комітетом прийняли спільне рішення призупинити роботу системи ризиків із ПДВ для того, щоб разом з експертами, бізнесом і народними депутатами напрацювати узгоджене рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу й водночас буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ. Відповідне рішення було підтримане Верховною Радою.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»