Уряд удосконалив механізми виплати допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.  Відповідні зміни внесено до порядків, затверджених постановами Кабміну від 20.09.2005 р. № 936 і від 26.10 2016 р. № 760.

Зміни полягають у такому:

1. З Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабміну від 20.09.2005 р. № 936, вилучено норму щодо виплати підвищення до стипендії. Адже виплату соціальних стипендій студентам (курсантам), у т.ч. громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» від 28.12.2016 р. № 1045;

2. Унесено зміни до Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабміну від 26.10.2016 р. № 760, у частині його узгодження зі змінами, унесеними до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

3. Уточнено перелік документів, на підставі яких постраждалим особам призначаються й виплачуються компенсації та допомога, передбачені ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Унесення зазначених змін спрямоване на вдосконалення механізмів виплати окремих видів компенсацій і допомоги на оздоровлення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та посилення соціального захисту громадян цієї категорії.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»