Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI передбачено, що ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів із його банківського рахунка (ч. 7 ст. 9).

Водночас згідно з пп. 2 п. 2 р. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449, фізичні особи — підприємці, у т.ч. ті, що обрали спрощену систему оподаткування, які НЕ мають банківського рахунка, сплачують ЄВ шляхом готівкових розрахунків через банки або відділення зв’язку.

Тобто у загальному випадку ЄСВ має сплачуватися безготівково. Можливість готівкових розрахунків передбачена на випадок, якщо ФОПи не мають банківського рахунка.

Утім у підкатегорії 301.09 системи «ЗІР» розміщено роз’яснення, у якому фахівці ДФСУ зазначили: нормами чинного законодавства НЕ передбачено застосування відповідальності до ФОПів, які за наявності банківського рахунка сплачують ЄВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»