Верховній Раді України на розгляд подано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення об’єктів та бази оподаткування податком на прибуток» від 11.11.2013 р. № 3593, яким передбачається внести зміни, зокрема, до п. 160.1 ПКУ.

Планують виключити із пп. «й» п. 160.1 ПКУ слова «за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів/виконаних робіт/наданих послуг». А це означає, що такі доходи підпадатимуть під базу оподаткування податком на репатріацію. Тобто необхідно буде утримати податок у розмірі 15% під час виплати доходу нерезиденту від проведення господарської діяльності на території України (п. 160.2 ПКУ).

Нагадаємо!

На сьогодні такі доходи нерезидента у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), переданих/виконаних/наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), не вважаються доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України (пп. «й» п. 160.1 ПКУ). А тому й не обкладаються податком на репатріацію.

Якщо зміни приймуть, то пп. «й» п. 160.1 ПКУ виглядатиме так: «інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, переданих/виконаних/наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення» (із порівняльної таблиці, наданої до законопроекту).

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення об’єктів та бази оподаткування податком на прибуток» від 11.11.2013 р. № 3593

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»