Мін’юст направив лист-роз’яснення приватним виконавцям щодо виконання ухвали суду про накладення арешту на грошові кошти з метою однакового застосування приватними виконавцями положень законодавства під час здійснення примусового виконання судових рішень.

Так, обмеження щодо здійснення приватним виконавцем примусового виконання рішень, установлені абз. 13 ч. 2 ст. 5 та п. 11 р. XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (даліЗакон), поширюються на рішення, резолютивна частина яких передбачає стягнення грошових коштів у розмірі, зазначеному цими нормами Закону.

Водночас зауважимо: відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону, примусове виконання ухвали суду про накладення арешту на кошти боржника здійснюється шляхом винесення виконавцем постанови про арешт майна (коштів) боржника. Сума коштів, на які накладається арешт, стягненню не підлягає.

З огляду на це, положення абз. 13 ч. 2 ст. 5 та п. 11 р. XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону під час примусового виконання ухвали суду про накладення арешту на грошові кошти боржника застосуванню не підлягають. Виконання такої ухвали може здійснюватися приватним виконавцем незалежно від того, яка сума грошових коштів підлягає арешту.

Лист-роз’яснення Мін’юсту
від 01.11.2017 р. № 11265/20.5/46-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»