Порушення порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, належать до «триваючих» порушень, оскільки вважаються пов’язаними з тривалим, безперервним невиконанням обов’язків.

Припиняється таке порушення тільки у випадку самостійного усунення, або коли факт цього порушення виявлено фахівцями робочого органу Фонду під час проведення перевірки та винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності. Стягнення за таке правопорушення може бути накладено у строк не пізніше ніж через два місяці із дня його виявлення (тобто з дати складання та підписання акта перевірки).

Важливо: триваючими слід вважати порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізособами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, несвоєчасне або неповне їх повернення. Адже такі порушення можуть здійснюватися безперервно шляхом невиконання обов’язку, зокрема, щодо неповернення Фонду сум неправомірних витрат або належних до сплати страхових коштів.

Крім цього, надання недостовірної звітності по коштах Фонду можна розглядати як триваюче правопорушення, оскільки звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП складається наростаючим підсумком із початку року. Тобто у зв’язку з наданням недостовірної звітності формуються неправильні дані за зобов’язаннями на кінець звітного періоду, які можуть переходити на наступний рік і продовжують формуватися у зведеній фінансової звітності по коштах Фонду до їх виправлення.

Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 01.08.2013 р. № 07-35-2085

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»