Фахівці державної служби України з питань захисту персональних даних (далі — ДСЗПД України) унаслідок розгляду окремих питань, пов’язаних з обробкою персональних даних, повідомили таке.

Власник персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій (абз. 3, 4 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI, далі — Закон). При цьому власник персональних даних не звільняється від дотримання інших вимог Закону при забезпеченні та реалізації цих відносин.

Разом із тим власник персональних даних має можливість звернутися до ДСЗПД України з проханням про нереєстрацію баз персональних даних у вказаних вище сферах. Зразок відповідного звернення розміщено на головній сторінці сайта ДСЗПД України за адресою:

Крім цього, фахівці зазначили, що власник персональних даних самостійно приймає рішення щодо реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язане із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій або відмови від таких дій.

Нагадаємо: відповідно до ст. 2 Закону власник персональних даних — фізична або юридична особа, якій законом або за згодою суб’єкта персональних даних надано право на обробку цих даних, яка затверджує мету обробки персональних даних, установлює склад цих даних і процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом.

Лист ДСЗПД України від 03.07.2013 р. № 10/1780-13

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»