За письмовим зверненням декларанта або вповноваженої ним особи митні формальності можуть виконуватись органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів, а також поза робочим часом, установленим для них, на умовах, визначених МКУ.

За виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування органів доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата в розмірах, установлених Кабміном, та в порядку, визначеному Мінфіном.

Це передбачено ч.ч. 7, 8 ст. 247 МКУ.

На деталізацію відповідних норм Мінфін затвердив Порядок справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них (наказ від 23.10.2017 р. № 862, далі Наказ № 862).

Водночас завважимо, що він майже дослівно дублює свого попередника — однойменний порядок, затверджений наказом Міндоходів від 16.12.2013 р. № 804. Тож із набранням чинності  Наказом № 862 кардинальних змін на практиці не станеться.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»