Бюджетні установи Збройних Сил України (далі — ЗСУ) можуть здійснювати дозволені види господарської діяльності, пов’язаної з отриманням додаткових джерел фінансування життєдіяльності військ (сил), виключно після їх реєстрації як суб’єктів господарської діяльності у Збройних Силах України. При цьому господарська діяльність, яка відповідно до закону підлягає ліцензуванню, здійснюється військовими частинами після одержання в установленому порядку ліцензії без справляння плати за видачу такої ліцензії. Перелік видів господарської діяльності, здійснення якої дозволяється військовим частинам Збройних Сил, затверджений постановою КМУ від 25.07.2000 р. № 1171.

Наразі Міноборони вирішило переглянути наказ Міністра оборони від 16.06.2006 р. № 356 та затвердило нове Положення про облік та використання коштів спеціального фонду державного бюджету в Міністерстві оборони України.

У разі якщо доходи бюджетних установ ЗСУ від надання послуг перевищують витрати, пов’язані з організацією та наданням послуг, такі установи щомісяця 50% таких коштів перераховують на спеціальний реєстраційний рахунок Міноборони для фінансування видатків із будівництва (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ.

Кошти від реалізації в установленому порядку майна (крім надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, нерухомого майна) у повному обсязі зараховуватимуться на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони.

Перерахування бюджетними установами ЗСУ власних надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони здійснюватимуть на підставі платіжних доручень у межах однієї групи власних надходжень.

Наказ Міноборони «Про затвердження Положення про облік та використання коштів спеціального фонду державного бюджету в Міністерстві оборони України» від 10.10.2013 р. № 689

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»