Пунктом 230.1 ПКУ передбачені вимоги щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюються виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. Норми відповідного пункту застосовуються з 01.01.2018 (п. 12 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ).

Зважаючи на це, 22.11.2017 Урядом було схвалено рішення щодо затвердження порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, а також порядку передання облікових даних із них електронними засобами зв’язку контролюючим органам.

Відповідною постановою передбачено, що:

  • ДФС здійснює ведення Реєстру;
  • підприємства щодня надсилають ДФС електронні документи із зазначенням обсягу обігу пального;
  • у Реєстрі міститься інформація про розпорядників акцизних складів, витратоміри та рівнеміри (назва, модель, номер), добовий обсяг обігу та залишку пального за кожним резервуаром і кодом товарної продукції;
  • для внесення інформації до Реєстру від ручного введення до автоматичного передання встановлено перехідні періоди залежно від об’єму резервуара (понад 20 тис. куб. м — з 01.07.2018, 1–20 тис. куб. м — з 01.01.2019, менше 1 тис. куб. м — з 01.07.2019).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»