У разі самостійного виправлення платником податку в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, такий платник податку повинен виправити ці помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку, та в рядку 18.3 графи 6 такого уточнюючого розрахунку необхідно зазначити суму штрафу, нараховану на суму занижених податкових зобов’язань.

Водночас п. 4 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, передбачено, що всі показники в податковій звітності з ПДВ проставляються в гривнях без копійок із відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Зважаючи на це, фахівці ДФСУ роз’яснюють: якщо сума штрафу менше 50 копійок, то за загальновстановленими правилами така сума заокруглюється до нуля, і рядок 18.3 графи 6 уточнюючого розрахунку не заповнюється. Якщо ж сума штрафу становить 50 копійок і більше, а саме починаючи з 50 копійок до 99 копійок, то така сума заокруглюється до 1 гривні й підлягає відображенню в рядку 18.3 графи 6 уточнюючого розрахунку.

Підкатегорія 101.24 системи «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»